Люба — високоінтенсивний з високою зимо- і посухостійкістю
У Реєстрі сортів рослин України с 2007 року, для вирощування в умовах Лісостепу, Степу і Полісся
Господарські та біологічні характеристики:
— інтенсивного типу, характеризується високою урожайністю сухої речовини та насіння. За 4 роки конкурсного сортовипробування середня урожайність сухої речовини склала 7,04 т\га, насіння — 0,22 т\га, що перевищувало стандарт відповідно на 0,76 т\га (12,1%) та 0,03 т\га (18,3%);
— зимо- і посухостійкість високі — 9 балів;
— стійкий до бурої плямистості (11%) і кореневої гнилі (15-30%);
— середньостиглий. Від весняного відростання до дозрівання насіння 122-125 днів;
— облистяність висока- 51,5-57,8%, вміст білка у листостебловій масі — 17,7-19,1% у перераъхунку на суху речовину.
Апробаційні ознаки: відноситься до люцерни мінливої (Medicago varia Mart). Кущ напівпрямостоячий, кущистість добра, висота рослин на початку цвітіння першого укосу 90-110 см. Стебла неопушені, листя від середнього до крупного розміру зворотно-яйцеподібне та подовжено-еліпсовидне, мяке. Суцвіття — циліндрична або головчаста китиця середньої щільності. Забарвлення квіток фіолетове, світло-фіолетове, бузкове, блакитне, із змішаним забарвленням квіток, білими і кремовими квітками. Боби середнього розміру, закручені у 2,0-4,0 оберти.
Агротехнічні вимоги: для одержання дружних сходів і формування високопродуктивного травостою поле повинно бути очищене від багаторічних бур’янів і вирівняне з осені. Передпосівний обробіток грунту найкраще проводити боронами Радченка. Строки сівби — з ранньої весни до 15 серпня. Глибина загортання насіння 2-3 см. Обов’язкове післяпосівне коткування гладкими або кільчасто-зубчастими котками. Непридатні для післяпосівного коткування люцерни кільчасто-шпорові котки. Для знищення однорічних дводольних і злакових бур’янів по сходах у фазі 1-3 трійчастих листочків застосовуюсь гербіцид Пульсар у дозі 0,75-1,0 л\га. Фуражні посіви закладають суцільним способом з нормою висіву 10-20 кг\га, а насіннєві — широкорядним (міжряддя 70 см) і нормою висіву 2,0-2,5 кг\га з наступним формуванням густоти 150-250 тис. рослин на 1 га.